Za vrijeme XIV. zimskih olimpijskih igara (8. – 19. veljače 1984.) u Sarajevu trebala bi sarajevska zajednica Božjeg naroda pokazati svijetu nešto od svog duhovnog života i omogućiti inozemnom vjerniku da se uključi u naš liturgijski život ii da našom pomoći i u našim crkvenim prostorima stranci organiziraju službe Božje. U tom pravcu nešto smo i učinili, ali nipošto onoliko koliko smo morali i mogli. Još se uvijek upravitelji sarajevskih crkava nisu dogovorili kada će strancima i na kojem jeziku biti omogućeno da pribivaju svetoj misi, a da i ne govorimo o tome da naši gosti iz cijelog svijeta neće imati mogućnost da u našim crkvama pribivaju bilo kakvom duhovnom koncertu. Naše crkve nisu ni izbliza tako estetski uređene kako bi se i mogle i morale urediti. Iznimku čine crkve sv. Ante na Bistriku i Kraljice krunice na Banjskom Brijegu. Ako i poglavar naše Crkve papa Ivan Pavao II. dođe u Sarajevo u jesen 1984. što je vrlo vjerojatno, naći će istu situaciju.
Doduše, nešto se i poduzelo da bi se strancima prikazao vjerski život u Sarajevu na pravi način. Naime, uskoro treba biti na nekoliko stranih jezika objavljena brošura „Katolička crkva u Sarajevu“ u kojoj će biti objavljene adrese, telefoni, raspored misa i vjeronauka u svakoj crkvi. Štoviše, svaka crkva i crkvena institucija u Sarajevu imat će prikazan i svoj historijat. Uskoro izlazi iz tiska i luksuzno opremljen vodič kroz stare franjevačke samostane u Kraljevoj Sutjesci, Fojnici i Kreševu. Ova tri samostana su temeljito preuredila svoje samostanske zbirke i riznice i veoma se dobro spremila za prihvat stranaca.
Prema propozicijama Međunarodnog olimpijskog komiteta u Olimpijskom selu je izgrađen objekt sa tri zasebne prostorije u kojima će se moći organizirati službe Božje za akreditirane predstavnike Olimpijade i uz prethodni dogovor sa našim Olimpijskim komitetom.
Kako doznajemo iz neslužbenih izvora, u Franjevačkoj teologiji u Sarajevu tokom održavanja olimpijskih igara boravit će kapelan austrijske olimpijske ekipe i njegov protestantski kolega.
Ni Srpska pravoslavna crkva u Sarajevu nije ništa posebno organizirala u vrijeme olimpijskih igara. Jedino će Muzej stare pravoslavne crkve biti neprestano otvoren za posjetioce.
Isto tako važi i za Islamsku zajednicu i Gazi Husref-begovu biblioteku. Svi smo mogli učiniti više i dogovarati se bolje. Sarajevo postaje centrom svijeta, a mi vjernici izgleda toga nismo potpuno svjesni i ne znamo se ponašati „svjetski“